Małpi gaj - projekty


Dzieci mają niespożytą energię i uwielbiają być w ruchu! Chętnie też wspinają się, skaczą, podciągają – w ten sposób nie tylko świetnie się bawiąc, ale także trenując rozwijające się dopiero mięśnie. Warto dać im szansę na aktywne spędzanie wolnego czasu nie tylko na szkolnych i publicznych placach zabaw, ale też w przydomowym ogrodzie – w Waszym prywatnym małpim gaju!

Aktywności
Drewniane place zabaw typu małpi gaj pozwalają na wiele gier i ćwiczeń uwielbianych przez dzieci. Możecie więc zdecydować się na przykład na konstrukcję z dużą ilością drążków, pozwalających na podciąganie się i „przekładankę”, w której chwyta się rękami kolejne szczeble, nie dotykając jednak ziemi stopami. Wysokość drążków można dostosować do wieku i wzrostu dzieci, przez co ćwiczenia będą bezpieczne.

Ogrodowy plac zabaw nie może obejść się też bez drabinek linowych i ścianek wspinaczkowych – dzieci uwielbiają wdrapywać się na nie jak prawdziwe małpki! Kolejnym elementem, który pociechy pokochają, jest huśtawka, ale uwaga! Rolę siedziska może pełnić szerokie bocianie gniazdo, dysk, może to być też tradycyjna plastikowa kładka. Każdy z rodzajów pozwala na inną zabawę, wszystkie dostarczają jednak pociechom – a także ich rodzicom - masę frajdy.

Bezpieczeństwo
Domowy plac zabaw jest stabilny – to mocna konstrukcja, której nie grozi przewrócenie ani w czasie najintensywniejsze zabawy (także z udziałem dorosłych!) ani przy silnym wietrze. Sznury od huśtawek są mocne, tak samo linki drabinek, a chwyty ścianek wspinaczkowych przymocowano w trwały sposób. Co więcej, w czasie zabawy dzieci przebywają cały czas w jednym miejscu – łatwo jest je mieć na oku i w ten sposób nadzorować zabawę. Ogrodowy małpi gaj to zarazem frajda dla dziecka i spokój dla rodzica.


Małpi Gaj to prosta i ciekawa drewniana konstrukcja dla bardzo aktywnych, szukających wciąż nowych bodźców do zabawy dzieci. To właśnie tu mogą w końcu i za zgodą opiekunów wdrapywać się, prześlizgiwać, czy wspinać.
To prawdziwa plątanina wszelkiej maści drabinek i linek. Znajdziemy tutaj drabinki metalowe, drabinki wiszące,
drabinki poziome, liny, drabinki sznurowe oraz wszystko, co potrzebne jest w dżungli wspaniałego placu zabaw.